wtorek, 14 stycznia 2014

Kto słucha nie grozi mu skucha

Przybyli do Kafarnaum. Tam wkrótce wszedł w szabat do synagogi i uczył. Byli zdziwieni Jego nauką, bo pouczał ich jak ktoś mający władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Nagle w tej ich synagodze pewien człowiek dostał się pod wpływ nieczystego ducha. Zaczął z wrzaskiem wołać: "Co się tu do nas wtrącasz, Jezusie z Nazaretu!? Zniszczyć nas przyszedłeś!? Wiem, ktoś Ty: Święty Boga!!!" Jezus skarcił go mówiąc: "Zamilcz i wyjdź z niego". Rzucił nim duch nieczysty, krzyknął wielkim głosem i wyszedł z niego. Wszyscy byli tym tak zdumieni, że zastanawiali się między sobą mówiąc: "Co to jest? To nowa nauka, oparta na jakiejś mocy! Nawet nieczystym duchom wydaje rozkazy i słuchają Go". I wieść o Nim prędko dotarła do każdego miejsca w całej galilejskiej krainie (Mk 1,21-28)

Nauczanie Jezusa wywołuje niepokój złego ducha. Potęga Słowa godzi w nieczystość człowieka, spowodowaną działaniem demona. Próbuje on zawładnąć osobą Mesjasza. Ale nawet w swoim ataku musi uznać Jego moc oraz władzę: ogłasza Go Synem Bożym. Kolejne zaledwie kilka słów Jezusa, i musi opuścić ciało dręczonego nieszczęśnika z Kafarnaum.
Jakże ważne jest karmienie się Bożym Słowem! To oręż walki ze złym duchem. Tarcza chroniąca nas przed uleganiem pokusom. Nowa nauka, oparta nie na jakiejś mocy, ale na mocy samego Ducha! Nie pozostaje nic innego, jak dać się prowadzić i chronić słowom Biblii. Nie w magiczny sposób, ale przyjmując z wiarą oraz pokorą zasłyszane żywe Słowo, wcielać je w codzienność życia. A zło cię na pewno nie dopadnie.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję <3

x. TOMASZ JAN CHLEBOWSKI pisze...

Jezusowi... :) pozdrawiam i dziękuję.