sobota, 10 lipca 2010

Ważniak


       I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, który i duszę, i ciało może zgubić w piekle. Czyż nie sprzedaje się dwóch wróbli za asa? A z nich ani jeden nie spadnie na ziemię [bez zgody] waszego Ojca. I nawet wszystkie wasze włosy na głowie są policzone. Więc się nie bójcie. Wy więcej jesteście warci niż wiele wróbli. Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie (Mt 10,28-33)

 

Ażeby owocnie żyć, należy odseparować sprawy ważne od tych mniej ważnych i zupełnie nieważnych. To niezbędny element misji uczniów Jezusa. Odwaga naśladowców Chrystusowych osadzona jest na bezwzględnym zaufaniu Ojcu, który – poprzez wszelakie próby – prowadzi ku radości zbawienia. Kwestia zaufania prowadzeniu Bożemu wypełnia stronice Ewangelii.

Wszystkie włosy na głowie są policzone. Czyli: Bóg zna cię lepiej niźli ty sam. A jeśli jest kochającym Ojcem, nie pozwoli zrobić krzywdy swoim dzieciom.

Wyrodne to dziecko, które wypiera się znajomości z tak kochającym Ojcem! Rodzi się pytanie o wiarygodność naszego świadectwa przed ludźmi. Nasze codzienne życie według programu ewangelicznego może stać się dla innych szansą na powrót do miłości Stwórcy. Ale również może być poważną przeszkodą dla tej szansy. Odpowiedzialność chrześcijan jest wielka, bo poważny jest cel ich misji wobec świata. Dotyczy bowiem życia i śmierci.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Owa separacja nie zawsze jest możliwa i skuteczna....Dzięki za te słowa.Dobrze tu zajrzeć po ciężkim dniu.Pozdrawiam jak zawsze :)